Vážení zákazníci, vzhledem k vytíženosti skladů v předvánočním čase může být dodací lhůta 2-4 dny. Prosíme Vás tímto o strpení. O průběhu Vaší objednávky Vás budeme informovat na vyplněný email ve Vaší objednávce. Děkujeme tým Mobilplus.cz

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro

Google ve střehu: Pixel 7 a Pixel 7 Pro
Podzim sílí - nové smartphony šílí! Proč čekat na rozbalování dárků? A nenadělit si podzimní novinku od Google mnohem dříve. Chytré telefony od Samsungu a dalších oblíbených značek dáme na chvíli stranou a podíváme blíže na žhavé novinky Pixel 7 a Pixel 7 Pro. 

Perfektní Google dvojka

Procesor nové generace
Když zapátráme v paměti, tak si vybavíme loňské modely Pixel 6, se kterými se Google významně posunul vpřed. Vůbec poprvé zde Google použil vlastní procesor Tensor. Změny zaznamenala i oblast designu a celkového zaměření smartphonu. Lze tedy očekávat rapidní posun i u modelů Pixel 7 a Pixel 7 Pro?

Oba smartphony běží s 2. generací procesoru - Tensor G2. Google se chlubí komplexním vylepšením povahy softwaru a strojového učení, chytrý telefon by měl lépe porozumět řeči a jazyku. K vylepšení došlo také u funkce Direct My Call - mnohem rychleji uvidíte seznam s možností nabídky. Zadávání SMS zpráv vás bude více bavit, hlasový asistent automaticky navrhuje emotikony a zároveň můžete Emoji vyhledávat pomocí hlasu.

Možná oceníte i funkci přepisování hlasové zprávy - v aplikaci Zprávy Google. Pixel 7 i Pixel 7 Pro jsou vybaveny bezpečnostním čipem Titan M2. Nemusíte se tak obávat o své citlivé údaje, váš smartphone bude odolnější vůči útokům. Oba modely mají ve výbavě rychlou a bezpečnou čtečku otisků prstů - pod displejem. Pohodlné pro vás může být i oblíbené odemykání obličejem. 

Hodně se polemizuje o baterii. Pixel 7 bude mít baterii s kapacitou 4355 mAh a Pixel 7 Pro 5000 mAh. U Pixelu 7 hodnota maličko spadla dolů (oproti Pixel 6), ale výrobce slibuje, že v režimu úspory baterie vydrží smartphone na jedno nabití až 72 hodin (oproti 48 hodinám). Stejné by to mělo být i u Pixel 7 Pro.

Pixel a Android - ideální dvojka?
Než se dostaneme k OS, tak bychom měli zmínit i displej. 6,3palcový displej s menšími rámečky je u Pixel 7 záměrně kompaktnější než u Pixel 6. Pixel 7 Pro získal do výbavy 6,7palcový displej a krásný rámeček z leštěného hliníku. Displej by ale bez OS byl jako tělo bez duše. Pixel 7 i Pixel 7 Pro je propojen s OS Android 13. Systém běží rychle, chytře a bezpečně. Google totiž vybavuje svá zařízení chytrými prvky. Jednotlivým aplikacím můžete přiřadit konkrétní jazyky, vzhled ikon aplikací můžete přebarvit tak, aby ladil s tapetou vašeho smartphonu. Od stejné značky si můžete pořídit chytré hodinky, tablety i bezdrátová sluchátka. 

Designové smartphony

Kvalitní fotografie, které ožívají
Pixel 7 a Pixel 7 Pro rozšíří vaše fotografické schopnosti o pár levelů výš. Zaměřili jsme se na pár funkcí. Většinou každý fotí chytrým telefonem a těžký fotoaparát nechává doma. Čočky chytrých telefonů občas pokulhávají v kvalitě snímků a jejich rozlišení, barvách a dalších parametrech.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro nabízí funkci Photo Unblur, která pomocí strojového učení vylepší vaše rozmazané obrázky - dokonce i staré. Během chvilky odstraníte rozmazání a vizuální šum, fotografie pak lze snadno upravit a zbavit je rušivých prvků pomocí Magic Eraser.

Moc se nám líbí funkce Guided Frame, díky které mohou nevidomí a slabozrací pořizovat selfie pomocí kombinace přesného zvukového navádění. Opět Google a jeho chytré prvky! Vylepšení se dočkalo Real Tone, které již znáte. Lépe funguje při slabém osvětlení, včetně nočního vidění, a potřebuje pouze polovinu běžného expozičního času k vytvoření ostřejších snímků.

Nemůžeme vynechat alespoň kratší zmínku o natáčení videa. Jak je na tom Pixel 7 a Pixel 7 Pro s kvalitou videa? I zde došlo k vylepšení díky novému 10bitovému HDR. Videa jsou jasnější a mají vyšší kontrast s širším rozsahem barev.

Fotografie jako obrázek
Google jde se svými chytrými prvky po vyšlapané cestě, na které se potkává s Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Finální hodnocení je na vás, uživatelích, kteří zvolí smartphone od Google z nějakého důvodu. Jakého? 

  • Podpora formátu eSIM.
  • Wi-Fi 6E.
  • Certifikace odolnosti IP68.
  • NFC.

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro banner

×