Volejte
481 005 781

Nedělejte jen fotky, dělejte skvělé fotky!

Zrcadlovku (pokročilý digitální foťák) nosí neustále na krku asi jen málokdo. Naštěstí naše smartphony už dnes umí opravdu hodně. Pokud se k tomu připojí i nějaká ta šikovnost a znalost focení, můžeme vykouzlit skvělé fotografie právě mobilem. Jenže jak na to?

  1. Začněte chápat svůj mobil

Zkuste se trochu vcítit do foťáku, který má malý čip i objektiv a netrápit ho vysokými požadavky. Na druhou stranu ho nepodceňujte, dnešní technická vybavenost chytrých telefonů zvládne dost (nemluvíme o telefonech za 1.200 Kč z Tesca). V praxi je postup takový, že vždy uděláte hezké obrázky za dobrých světelných podmínek. Vyhýbejte se focení v podvečer, za deště a záběrům s bleskem.

  1. Zkuste programy s HDR

Co vlastně je to zvučné HDR? Jednoduše jde o to, že foťák udělá tři snímky za sebou - tmavší, normální a světlejší. Aplikace (např. HDR Camera pro Android) pak všechny spojí a vytvoří jeden, který má trochu od každého a výsledek může být hezčí.

  1. Hrajte si v aplikacích na úpravu

Co nevykouzlíte při pořízení fotografie, dokážete vyladit v editorech. Ano, ty krásné snímky na Instagramu jsou málokdy bez filtru. Zrovna právě zmiňovaný Instagram vám může celkem snadno pomoci s tvorbou hezkého výsledku, kterým se chcete rovnou pochlubit.
Významnou zásadou pro dobré fotografie je samozřejmě nápaditost autora nebo hezký objekt k focení.

Nedělejte jen fotky, dělejte skvělé fotky!