Volejte
481 005 781

Problémy s odesíláním fotografií

Na odesílání fotografií je email slaboch!

Zprávu nelze odeslat, přiložený soubor překračuje limit pro odeslání. Kdo obdobnou hlášku svého emailového klienta nezná, když chce odeslat kvalitní fotky, ať zvedne ruku. Asi se nezvedne žádná, protože snad každý se o odeslání někdy pokoušel marně. Email je v oblasti obrázků opravdu dietář a velké sousto v podobě větších fotek prostě neskousne. Jenže co s tím? Většinou pomohou 3 jednoduché způsoby:

  1. Komprimace souborů - vše v jednom ZIPu.

Pokud nepotřebujete odeslat zrovna soubory v kvalitě TIFF nebo RAW (oba formáty jsou vysokého rozlišení a lze je upravovat bez ztráty kvality fotografie), je to cesta k překonání problému. Několik souborů se sloučí do jedné složky, která zmenší svou velikost.

  1. Uschovna.cz - zdarma odešlete i vyzvednete.

Tento portál jsme si kdysi dávno naprosto zamilovali a využíváme ho stále. Snadno zadáme náš email, příjemce a nahrajeme data až do velikosti 25 GB zdarma. Takže žádná registrace, žádné poplatky - jednoduše paráda!

  1. Cloudová úložiště - virtuální mrak plný dat.

Jste rádi sdílní? Pokud ano, tohle pro vás bude to pravé ořechové. Cloudové úložiště je skvělým řešením pro předání fotek i jiných dat oprávněným lidem. My osobně využíváme také pro snadné zálohování a přístup ke svým složkám kdykoliv, odkudkoliv. Zkuste např. Google Drive, Dropbox, Mega nebo One Drive od Microsoftu. Jablíčkáři (Apple fanoušci) jistě znají iCloud.

Na jedno však pozor, žádný server, portál ani cloudové úložiště není nedobytný hrad nebo trezor. Vždy se dvakrát zamyslete, jaká data pustíte z ruky.

Problémy s odesíláním fotografií