Volejte
481 005 781

Problémy s výdrží baterie

Problém s výdrží baterie je záležitost od počátku chytrých telefonů. S tímto problémem se potýkaly uplně první telefony i nyní ty nejlepší. Avšak jak rozeznat problémovou baterii?

Problémů s baterií může být několik:

  • Telefon nenabíjí - toto může být spojeno přímo s vadnou baterií, kde je již natolik poškozená, že žádná nabíječka ji nedokáže nabít a servisní přístroj ji rovnou vyhodnotí jako špatnou. Zde se nedá moc dělat a je třeba pořídit baterii novou. Avšak pozor, pokud lze baterii uživatelsky vyjmout je dobré ji otestovat v jiném zařízení, jelikož problém může mít spojitost s nabíjecím konektorem. Ten se pak řeší opravou (odhadovaná cena opravy je kolem 800,-)
  • Baterie nedrží svoji kapacitu - tento problém se projevuje kolísavou kapacitou, telefon se nedá do plna dobít a velmi rychle se vybíjí. Ukazatel kapacity se může zdát jako zblázněný - ukazuje 20%, pak 80% apod. Špatná kapacita baterie se může částečně ustálit formátem baterie, který může prodloužit životnost baterie. Pokud formátování baterie nepomáhá, zde se opět třeba vyměnit baterii (odhadovaná cena formátu baterie je 100,-)
  • Nafouklá baterie - deformovaná baterie je vážným poškozením baterie a nedoporučujeme ji dále využívat. Nafouklá baterie nelze nijak formátovat a je třeba ji rovnou vyměnit. Zde může (ve velmi ojedinělých případech, až vzácných - mimo případu z minulosti př. Galaxy Note 7) dojít i k zahoření baterie a vážnému poranění uživatele. Proto zákazníkům vždy doporučujeme výměnu, i když by baterie mohla další měsíc vydržet.
  • Telefon nedetekuje nabíjení - někdy jsou případy, kdy zákazník sdělí, že telefon nedetekuje nabíjení. To ve většině případů nemá spojitost s baterií, ale konektorem či danou nabíječkou. Může se však stát, že problém s baterií je spojen a je třeba provést diagnostiku baterie případně formát baterie. Následným testem se vyloučí závada na baterii. (diagnostika baterie je ZDARMA a většinou do půl hodiny)

Jak prodloužit životnost baterie? Jak zajistit telefonu delší životnost? Více v článku ZDE

Problémy s výdrží baterie