Volejte
481 005 781

Výdrž telefonu

Výdrž telefonu je v dnešní době něco, co je velmi diskutováno a na čem si zákazníci velmi zakládají. Jak si již všichni pamatujeme, klasické tlačítkové telefony mají výdrž daleko větší, než dotykové telefony.

Čím je způsobena vyšší výdrž baterie?

Je to tím, že tlačítkové telefony neoplývají tolika chytrými funkcemi a tak telefon s těmito funkcemi nepočítá, tudíž je baterie daleko méně zatěžována. Klasický telefon ovládá při nejlepším základní email či základní prohlížení webu (WAP, připojení přes GPRS apod) a tak telefon nehlídá online stav jako u běžných dotykových. Náročnost na baterii je tak mnohonásobně měnší. Navíc tlačítkové telefony nemají velký displej v porovnání s dotykovým telefonem. Displej je u chytrých telefonů největší odběratel energie.

Výdrž telefonu

Jak zvýšit výdrž telefonu?

Stačí telefon správně využívat. Pokud se chystáte na dalekou cestu bez možnosti si dobít Váš telefon, stačí Váš telefon na takovou cestu připravit.

Základní pravidla:

  1. Dobít telefon na 100% (případně na co nejvyšší možnou kapacitu)
  2. Snížit jas displeje
  3. Vypnout nepotřebné funkce (mobilní data, wi-fi - největší odběratelé energie; případně pak GPS - v závislosti na účelu cesty) - uvést telefon do stavu "offline" -> volání a SMS funkce telefonu vždy zůstávají zachovány.
  4. Pokud to telefon umožňuje zapnout funkci Úsporný režim, případně u lepších dotykových telefonů Ultra úsporný režim
  5. Vzít s sebou dle možností další zdroj energie - powerbanky apod.

Následně Vám telefon vydrží o dalších desítek hodin více.