Volejte
481 005 781

Zmenšení SIM karty

Několik let zpátky se objevila novinka u plastových SIM karet. Zmenšení karty, klasická velikost telefonních SIM karet byla nahrazena Micro SIM kartou. Pokud si koupíte nový telefon, může se stát, že bude již obsahovat slot na novou, zmenšenou kartu. Nebojte se toho, kartu jednoduše upravíte.

Při vkládání micro karty do telefonu stačí vyloupnout kartu z plastového obalu a vložit do telefonního přístroje. Pokud si nejste jisti a nechcete poškodit kartu, využijte technickou podporu na prodejnách Mobilplus. Naši prodejci vám ochotně a odborně kartu upraví a vloží do telefonu.

Je tedy jasné, že vývoj v oblasti telekomunikací a příslušenství a zejména jejich zmenšování jde dopředu velmi rychle. Kam až povede zmenšování, co máme do budoucna očekávat za novinky? Zde je jedna aktuální novinka. Micro SIM karta se zmenšila o více než 40%. Je tu nová telefonní karta - Nano Sim karta.

V čem je toto zmenšení výhodou?

Pro uživatele telefonních přístrojů je přínos minimální, pomineme-li současnou složitou instalaci klasických SIM karet. Nejdůležitější je to pro výrobce telefonů. Třeba iPhone X má tuto kartu již jako standardní velikost. Nejen u chytrých telefonů je největším problémem prostor. Jakákoliv úspora místa umožní přidat nové aplikace a funkce do telefonu. Může se jednat o rozšíření GPS signálu, větší optické rozšíření fotoaparátu a kamery.

Jaký je výhled do budoucnosti?

Telefon bez SIM karty. Pouze se zabudovaným NFC čipem, nebo eSIM karta, která má klasické SIM karty úplně nahradit. Všechny tyto varianty jsou podle telefonních operátorů reálné a usilovně se na nich pracuje. Předpokládá se, že již v roce 2017 budou na trhu první telefony s novou technologií čipových SIM karet.

Zmenšení sim karty