Volejte
481 005 781

Apple iOS 10 - nejvyspělejší operační systém

Apple iOS 10

Nový vychytanější operační systém pro telefony Apple

 

Již od 14. září 2016 je k dispozici ke stažení nový iOS pro fanoušky značky Apple, který přináší spoustu novinek a vychytávek či různých přepracování. Systém prošel mírným redesignem, který lze pozorovat především u některých aplikací příkladem iMessage, který dostal i svůj obchod, kde si lze stahovat různé animace, samolepky. Obchod je teprve v plenkách a tak nebyl prozatím tolik naplněn obsahem, pevně však věříme, že za měsíc či dva již bude obsahu dostatek pro všechny. Do iMessage lze stáhnout i ihry či překladače, který Vám dokáže přeložit psaný text přes foťák.

Celkově je systém o něco málo rychlejší a zmizely mírné nedostatky se zasekáváním systému, který jsme mohli pozorovat z minulé verze iOS.

Mezi další ihned viditelné změny přibylo přepracování odemykací obrazovky, kde je pro odemknutí nutné vždy potřeba zmáčknout domovské HOME tlačítko (v nastavení lze změnit), pokud je však použito Touch ID tak toto není radikální. Přibyl zde tedy mezikrok, kde kvůli rychlé čtečce mizel obsah z odemykací obrazovky a nestíhalo se jej přečíst. Tedy po odemknutí přes zapínací tlačítko se zobrazí obsah a přes Touch ID se odemkne telefon či přes PIN (též v nastavení telefonu).

Ovládasí centrum, na které jsme byli zvyklý v iOS 9 bylo též poupraveno a sice rozděleno na dvě částky , když první část je ovládací centrum pro spínání Wi-Fi, BT, ovládání jasu apod. A na druhé straněje ovládání hudebního přehrávače. Osobně si myslíme, že toto je daleko přehlednější i když přechod na druhou stránku může občas vyvolávat pocit zbytečného kroku „navíc“.

Redesign lze pozorovat i v aplikaci Hodiny, kde se změnila barva celé aplikace či v aplikaci Hudba. Aplikace prošli výukou nových funkcí a tak se lze těšit na mnoho nového. Samostatnou kapitolou je pak třeba apka Zdraví, kde lze pozorovat zjednodušení zobrazování dat (sledovaných aktivit).

Po vzoru Google lze pak vidět změny i aplikace zvané „Vzpomínky“, kde lze tvořit příběhy s hudebním podtextem.

Novou aplikací je zde „Domácnost“, kde je kompletní centrum „chytré domácnosti“ a univerzální ovládací centrum pro Vaše zařízení.

Systém rovněž nabízí i vylepšené funkce 3D Touch, kde přibylo více zkratek a nově s ním jdou spouštět i náhledy aplikací. To však ocení pouze majitelé iPhonů 6s/6s Plus a nové Sedmičky.

Operační systém iOS je k dispozici pro zařízení od Apple iPhone 5/5S, iPhone 6/6S, iPhone 6 Plus a 6S Plus a nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Celý seznam nabídek Apple telefonů lze najít ZDE.