Volejte
481 005 781

Apple iPhone 6 - telefon pro náročné

Co je OnePlus 2 zač?

OnePlus 2 je výborně vybavený chytrý telefon, který míří mezi ty nejlepší. Ústupků ve výbavě je jen málo a většina uživatelů si jich ani nevšimne, výkon smartphonu patří na absolutní špičku. To platí i pro další funkce.

Pro koho je?

Novinka společnosti OnePlus je smartphonem pro náročné uživatele, kteří ovšem nechtějí dávat vysoké částky za přístroje zavedených značek. V současnosti je to ovšem zároveň přístroj pro ty, kdo jsou ochotni si na něj počkat, nebo za něj naopak připlatit u různých zprostředkovatelů. Nový model OnePlus se totiž dá stejně jako premiérový smartphone této značky koupit jen na pozvánku. Na tu si musí uživatel počkat, po obdržení pozvánky je pak nutné ji do tří dnů uplatnit. Smartphone se dá tímto způsobem koupit pouze v internetovém obchodě značky, v kamenných prodejnách na něj prakticky nenarazíte. OnePlus tím říká, že je to přístroj pro mladou digitální generaci.

V čem je lepší než Samsung Galaxy S6?
OnePlus 2 vlastně není v ničem zásadně technicky lepší než jiné špičkové smartphony na trhu. Jeho trumfem je kombinace výborné výbavy a atraktivní ceny. I kvůli tomu najdeme ve specifikacích přeci jen několik ústupků, ty ovšem už nejsou tak závažné jako u předchozí generace. Obávat se tak třeba nemusí uživatelé žádající LTE konektivitu, tu už novinka má a v Česku bez problémů LTE funguje u všech operátorů. Chybí tu drobnosti jako bezdrátové dobíjení, NFC nebo různé senzory pro měření tepu a dalších věcí. A displej má „jenom“ Full HD rozlišení (1 080 x 1 920 pixelů). To nám ale na úhlopříčce 5,5 palce stále bohatě stačí, byť konkurenti mají jemnější displeje.
OnePlus 2 se však nemá zač stydět a jeho panel je výborný, uživatelé si určitě nemají v tomto ohledu na co stěžovat. Výkonu má také na rozdávání, má nejnovější verzi procesoru Qualcomm Snapdragon 810, a tak patří k těm nejnadupanějším telefonům na trhu. Obzvlášť v testovaném provedení se 4 GB RAM paměti (základní verze se 16 GB uživatelské paměti má 3 GB RAM).

Co tedy kromě výkonu dostanu?
Kromě výkonu a výše jmenované výbavy dostane uživatel velmi rychlý telefon s Androidem 5.0 a řadou dalších moderních funkcí. Nově je tu čtečka otisků prstů. Umístěná je přímo pod displejem a prst k ní lze přiložit libovolným směrem, systém otisk rozpozná. Přiložením prstu se telefon zároveň umí probudit, není tedy potřeba mačkat tlačítko na pravém boku. Mimochodem, vlevo je ještě jedno tlačítko, to je tentokrát posuvné a přepíná mezi trojicí vyzváněcích módů – hlasitým, módem jen pro důležitá upozornění a zcela tichým. Tyto módy odpovídají těm systémovým a jejich přesné chování se dá nastavit v menu.


Mohlo by Vás zajímat