Volejte
481 005 781

Apple iPhone 6S a 6S Plus

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus

Apple se, jako každý rok, snaží (úspěšně) vířit trendy mobilního světa. Nyní představil 2 nové iPhony, které jsou sice po designové stránce stejné, ale uvnitř se potkalo hned několik změn.

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus

Zajímavostí je, že 3 dny před uvedením, dostala jedna zákaznice balíček, kde byl Apple iPhone 6S Rose Gold. Zákaznice byla natolik zběhlá, že podrobila telefon testování přes benchmark, a svůj výsledek zveřejnila na účtu Twitter. Výsledky popisujeme níže.

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus picture

Design tedy zde u telefonů iPhone 6S a 6S Plus zůstává stejný. K němu není třeba cokoliv sdělovat. Je to tedy pokračování z minula, kde jsme se s tímto mohli setkat u telefonů iPhone 5 a 5S. Velikost displejů je 4,7 palce s rozlišením 750 x 1 334 v případě Apple iPhone 6S, a 5,5 palce s rozlišením 1 080 x 1 920 pixelů v případě Apple iPhone 6S Plus. Změnou technologie prošly displeje a povrchová úprava. Apple přidal do displejů 3D Touch, což je schopnost reagovat na sílu dotyku (bude se projevovat na kontextové nabídky apod.) a možnost reagovat i vibrační odezvou. Díky úpravě displejů je nyní jejich povrch tvrdší a pevnější.

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus a iOS 9

Tělo telefonu iPhone 6S a 6S Plus je nyní z tvrdšího hliníku (řady 7000), a tak by se zde neměla objevit (dle nás vykonstruovaná) kauza ohýbacích iPhonů 6 a hlavně 6 Plus. Dovnitř Apple namontoval nový 64bitový procesor Apple A9, který se chlubí nárůstem výkonu až o 70%, a také úspory nejméně o 50%. Součástí procesoru je nově zabudovaný koprocesor Apple M9, který je nyní neustále aktivní a sleduje jak činnost čidel, tak chování slečny Siri. Nyní tak stačí rovnou mluvit příkazem „Hey Siri“. Procesor je dle výsledku benchmarku dvoujádrový s taktem 1,8 GHz. To je již technicky samo osobě náznakem vyššího výkonu. Sami jsme na chod telefonu v praxi zvědaví. Avšak jak je známo, Apple si zakládá na plynulosti a odladěnosti. Výsledky benchmarku tak nepřikládáme za nijak zásadně důležité. Dále pak změna nastala i u Home tlačítka, kde byla namontována rychlejší a přesnější Touch ID – čtečka otisku prstů.

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus - procesor

Další změnou, podstatnou novinkou, kterou jistě u Applu vítáme, je zcela nový fotoaparát, kde se zvýšilo i rozlišení z původních 8MPx na 12MPx. Nyní by měly být fotografie daleko jemnější, a měly by dosahovat větších detailů. Nevýhodou je zde opět vystouplá čočka, která způsobuje nedokonalé „ležení“ telefonu a bude docházet k jejímu poškozování v závislosti na využívání telefonu. Možnosti fotoaparátu se však ještě více zdokonalily. Bude zde příležitost vytvořit 63MPx panoramatické fotografie, což se hodí především při focení obzoru, přírody apod. Apple iPhone 6S a 6S Plus též dohánějí konkurenci v záznamu videa o rozlišení 4K. Údajně by měla být 1 minuta v rozlišení 4K mít velikost přes 300 MB. To bude mít jistě zvýšené nároky na zálohu, či požadavek na vyšší paměťovou variantu, kterou mimochodem Apple taktéž zanechal 16GB, 64GB a 128GB. Slow-motion videa jsou zde zastoupena v rozlišení FullHD při 120 fps a HD při 240 fps. Co se týče přední kamery, tak zde jsou také menší změny oproti minulé verzi. 5MPx rozlišení je pro čelní kameru na moderní dobu spíše běžné. Displej pak dokáže zvýšit svou intenzitu a slouží jako blesk.

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus - fotoaparát

Co se další výbavy týče, tak je u obou telefonů stejná a vlastně se dále oproti předchozím modelům iPhone 6 a 6 Plus neliší. Tedy konektivita LTE, Wifi s MIMO, dále pak Bluetooth v4.2, GPS apod.

Operační paměťové médium je stanoveno nově na 2GB, což je u systému iOS9 velká hodnota a můžeme tak očekávat bleskurychlé přepínání aplikací, a vůbec správa jako taková bude lepší. Pro uživatele, jak jsme psali výše, jsou zde k dispozici varianty - Apple iPhone 16GB/64GB/128GB v barevných variantách Space Gray, Silver, Gold a nově Rose Gold (na kterou se mimochodem docela těšíme).

Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus - varianty

Následně by bylo asi vhodné telefony Apple iPhone 6S a iPhone 6S Plus srovnat s konkurencí, ale zastáváme názor, že telefony Apple jsou samostatnou kategorií v mobilním odvětví. Musíme si přiznat, že Apple má svůj marketing postavený velmi dobře a své výrobky si prostě cení. Někteří mohou namítat, že ceny jsou vysoké, což ostatně jsou, ale pořád si zaplatíte jakousi exklusivitu. Nechceme tak srovnávat 3 rozlišné systémy (iOS, Windows Phone a Android) s jinými parametry. Odladěnost softwaru a precizní zpracování si prostě žádá vysokou cenu. V automobilovém průmyslu je to to samé.


Mohlo by Vás zajímat