Volejte
481 005 781

LG Wine Smart - Chytré véčko

LG Wine Smart

Dlouho jsme hledali model, který by vykryl mezeru po vzoru telefonu Motorola Razr V3, no a nyní se tak stalo. Společnost LG nabídla do placu telefon, který svým designem a výbavou dozajista osloví všechny příznivce „véčkových“ telefonů. Možná taková nabídka přichází velmi pozdě a nabídka klasických dotykových telefonů je již veliká, ale upřímně si myslíme, že tento model jen a jen překvapí svými dovednostmi.

LG Wine Smart Colors

LG Wine Smart s kódovým označením H410 po vybalení zaujme matným designem připomínající imitaci kůže. Telefon se tak skvěle drží a je pohodlný do ruky. LG Wine Smart lze tak i otevírat jednou rukou, jak jsme byli dříve zvyklí. V balení lze najít klasickou výbavu, tedy nabíječku, datový kabel, sluchátka a návod. K tomu tak nelze cokoliv dále říci.

Při otevření telefonu zaujme dominantní klávesnice s kruhovým středovým „joystickem“, kterým lze ovládat telefon standardními pokyny. V horní části klávesnice se pak nacházejí systémová tlačítka, která používáme i u dotykových smartphonů. Znamenají tedy „zpět“, „domů“ a „správce aplikací“ - multitasking. Ostatní tlačítka jsou dle svých ikon jasná a není třeba je sáhodlouze popisovat.

LG Wine Smart Button

Milým překvapením je displej, který dorostl do velikosti 3,2 palce a je zcela dotykový. Rozlišení (320 x 480 bodů) sice není slavné, ale na takto „malém“ displeji tento parametr lze přehlédnout. Jednotlivé rozložení ikon a menu stylem 3x3 je dostačující a přehledné. Displej tak nabídne lepší orientaci v menu či nastavení.

LG Wine Smart Menu

Operační systém véčkového telefonu LG Wine Smart je kupodivu nejnovější Android 5.1, a Vy si tak můžete telefon uzpůsobit dle svého. Naleznete zde v základu funkce Google (mapy – díky GPS modulu, Gmail či Google Play apod.), dále třeba možnost rozšířeného adresáře pro Vaše kontakty, které lze zálohovat právě na Gmail. Díky možnosti Wifi se dokážete připojit k internetu, a pokud nemáte zrovna možnost připojení bezplatně, je tu k dispozici i připojení k 4G LTE sítím, což je u „véčkového“ designu nová záležitost, avšak v praxi už zcela dostupná a běžná. Rychlost připojení pak ovlivní už jen operátor, a v případě dobrého signálu je prohlížení či stahování, nebo odesílání dat, komfortnější. Sami jsme zkoušeli reakce jak dotyku, tak i rychlost připojení, a zde hodnotíme tyto vlastnosti velmi kladně.

Systém pak nabízí funkce Safety Care. Tato funkce Vám umožní sledování pohybu telefonu či lokalizaci. Je to obdoba jakou využívají třeba telefony Aligator, a hodí se kupříkladu pro seniory či děti.

LG Wine Smart Safety Care

Na tento celek je zde potřeba určitého výkonu. O ten se v telefonu LG H410 Wine Smart stará čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,1 GHz. Pro běžného uživatele je tento parametr možná nic neříkající, avšak z překladu je to pro tento telefon výkon dostačující a stačí na klasické fungování včetně používání běžných aplikací. Hry či některé aplikace zde budou trošku pomalejší a jejich ovládání nešikovné. Je tak nutno si stanovit, na co tento telefon bude sloužit. Dotykový prostor není na ovládání některých her dostatečně velký a tlačítka funkci nezastanou.

Co se paměti týče, tak LG ji nastavilo na 4GB, což je v základu málo, jelikož část zabere systém. Lze ji ale rozšířit o paměťové karty do velikosti až 32GB. Datové soubory (foto, hudbu, textové soubory apod.) doporučujeme rovnou přesouvat na „paměťovku“, aby se zajistil prostor pro pár aplikací a hlavně... hladký chod telefonu.

Z čeho jsme byli zklamáni je fotoaparát. Ten dostal rozlišení „pouze“ 3MPx a jedná se tak o základní možnost focení. To nás mírně odrazuje, avšak nenároční uživatelé se i s takovýmto rozlišením spokojí. Může to tak být pouze přidaná hodnota, kterou lze využít.

LG H410 Wine Smart Burgundy RedLG H410 Wine Smart Navy Blue

Osobní hodnocení telefonu LG Wine Smart je i přes pár much velice kladné. Líbí se nám stylový design, probuzení véčkového stylu a výkon ve spojení s moderní technologií.

Ke koupi je telefon uveden ZDE


Mohlo by Vás zajímat