Volejte
481 005 781

Porovnání koloběžek Xiaomi

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Xiaomi mi Electric Scooter 2 M365 je elektrická koloběžka od firmy Xiaomi, která si získala velkou oblibu díky své rychlosti a dojezdu na jedno nabytí. Koloběžka se prodává v černé a bílé barvě. Poradí si s větším stoupáním, avšak záleží dost na váze.

Koloběžka je rozkládací, avšak tento mechanismus není dobře vyřešen, protože po delší době se začnou řídítka viklat. To se však dá vyřešit plastovou vložkou nebo připevněním řídítek na pevno. Můžete si koloběžku vylepšit, například vyměněním originálních pneumatik za bezdušové pneumatiky, nahráním vlastního firmwaru (návod na instalaci vlastního firmwaru a další užitečné informace naleznete zde: http://scarabeus.wz.cz/m365.html#versions) (ten umožní koloběžce odstranit omezovač rychlosti, či vylepšit zrychlení, avšak hrozí riziko předčasné ztráty baterie) a třeba i sedadlem.

Nabíjení koloběžky trvá 6 hodin, což může být pro náročnější uživatele komplikace. Ovládá se jediným tlačítkem, které umožnuje zapnutí koloběžky a světel. Tlačítko mění i standartní mód na eko mód. Výrobce poskytuje i aplikaci, která měří rychlost, poskytuje aktuální informace o stavu baterie a lze v ní nastavit i intenzitu rekuperace při jízdě z kopce. Telefon si můžete připevnit držákem na koloběžku, pokud chcete získávat aktuální informace o rychlosti a předpokládaném dojezdu.

Koloběžka by měla mít dojezd až 30 km. V praxi však této hodnoty lze dosáhnout pouze v eko módu a při minimálním stoupání a nízké váze. Například na Liberecku jsem schopný při své váze kolem 65 kilogramů maximálně ujet 15 km ve standartním módu. Maximální rychlost je uzamčená na cca 25 km/h, avšak často se mi s koloběžkou podaří překonat rychlost 30 km/h.

Koloběžka má na zadním kole kotoučovou brzdu, ale lze brzdit sešlápnutím zadního blatníku. Pozor, tu hrozí poškození kabelů, které ovládají zadní světlo. Tuto koloběžku bych doporučil lidem s hmotností pod 75 kg, protože hmotnost hraje velkou roli při stoupání. Až na skládací mechanismus mi koloběžka splnila očekávání.

Závěrem na ní ujedu každý pracovní den přibližně 13 km. Používám ji od března do listopadu a po 3 letech jsem musel vyměnit pouze baterii. Sám tedy koloběžku rozhodně doporučuji.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Xiaomi mi Electric Scooter Pro je vylepšený model úspěšné koloběžky Xiaomi scooter 2 M365. Je vyrobena z kvalitnějších materiálů, výrobce vylepšil i problematický skládací mechanismus koloběžky.

Další změny pak nastaly v přidání displeje, který ukazuje aktuální rychlost o jízdě a přibyl i třetí mód jízdy a to sport. Drobné vylepšení dostal i zvonek. Výrobce pak rozšířil nástupní plochu. Do krytky na nabíjecí konektor byl přidán magnet, takže se krytka snadněji zaklopí. Kotoučová brzda byla o něco málo zvětšena.

Nosnost koloběžky je opět 100 kg a motor byl vylepšen na 300 wattový. Ten umožní rychlejší stoupání do kopců a vyšší rychlost lidem s vyšší hmotností. Dojezd u koloběžky je nyní 45 km, což je příjemné zlepšení oproti svému předchůdci, který má maximální dojezd 30 km.

Navzdory všem zmíněných vylepšení se váha koloběžky zvýšila pouze o 1,7 kg. Koloběžka se dobíjí cca. 8 hodin, což může být pro uživatele, kteří mají v plánu najet na koloběžce přes 50 km problém. Pokud se tedy rozhodujete při koupi mezi základní verzí a pro verzí koloběžky, rozhodně bych doporučil "Pro" verzi z důvodu delšího dojezdu a výkonnějšího motoru.

 

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Název:

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Nosnost:

100 kg

100 kg

Hmotnost:

12.5 kg

14.2 kg

Výkon:

250 W

300 W

Max. rychlost:

25 km/h

25 km/h

Max. dojezd:

30 km

45 km

 

Použité zdroje:

https://elektrokolobezky.heureka.cz/xiaomi-mi-electric-scooter-2-m365/#

https://elektrokolobezky.heureka.cz/xiaomi-mi-electric-scooter-pro/#

http://scarabeus.wz.cz/m365.html#versions


Mohlo by Vás zajímat

 • Xiaomi Mi Electric Scooter White

  Dostupnost na e-shopu: neznámá
  Elektrická koloběžka od Xiaomi Mi Electric Scooter - kompaktní a rychlá. Max. rychlost 25km/h, max. dojezd 30km. Nosnost 100kg. Barva: bíláKONSTRUKCEkoloběžky je…

  11 312 Kč
  Ukázat produkt
 • Xiaomi Mi Electric Scooter Black

  Dostupnost na e-shopu: neznámá
  Elektrická koloběžka od Xiaomi Mi Electric Scooter - kompaktní a rychlá. Max. rychlost 25km/h, max. dojezd 30km. Nosnost 100kg. Barva: ČernáKONSTRUKCEkoloběžky je…

  10 447 Kč
  Ukázat produkt