Volejte
481 005 781

Porovnání řady Samsung Galaxy A

Recenze na řadu Samsung galaxy A

Řada Samsung Galaxy A byla představena v průběhu roku 2019 a přinesla s sebou standard minimálních rámečků do nižší a střední třídy telefonů. Telefony mají pouze áčkový výřez na přední straně displeje pro přední fotoaparát (jediná A80 nemá tento výřez díky otočného vysouvacího fotoaparátu).

Všechny áčka až na A10 obsahují USB-C. Bluetooth ve verzi 5.0, Android 9.0 Pie s nadstavbou One UI a přítomnost NFC pro bezkontaktní platby je samozřejmostí u všech áček. Některé modely obsahují ochranu předního skla gorila glass 3.

U všech áček až na A80 najdeme klasický sluchátkový konektor jack 3,5 a telefony mohou být vybaveny zároveň, až dvěma SIM kartami a jednou paměťovou kartou do kapacity 1 TB. A80 je jako jediný model vybavený skleněnými zády, kdežto všechny ostatní modely jen pouze plastovými.

Samsung Galaxy A

Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 je nejlevnější telefon této řady. Výrobce zde tedy musel šetřit.

Telefon je veliký s uhlopříčkou 6,2 palců a jeho displej dosahuje rozlišení HD+. Displej mě tedy mile překvapil, protože barvy jsou jasné a krásně čitelné. Baterie dosahující 3.400 mAh umožňuje až dvoudenní výdrž. Telefon se prodává ve třech barvách, a to modré, červené a černé. Reproduktor, který je spíše průměrný najdeme na zadní straně. Velikost paměti telefonu je 32 GB.

Fotoaparát je zde 13 Mpx a je spíše podprůměrný, ale za dobrých světelných podmínek lze i nějakou tu pěknou fotku pořídit. Přední fotoaparát je tu spíše nouzový, avšak pro naléhavá selfie, či videohovor postačí. Nahrávání videa lze maximálně ve FullHD při 30 snímkách za vteřinu.

Za nedostatky u tohoto telefonu vnímám nepoužití USB-C, absence čtečky otisků prstů a pouze 2 GB paměti RAM, který systém velmi brzdí. Tento telefon bych doporučil velmi nenáročným uživatelům, který chtějí levný telefon k požívání aplikací jako Whatsapp, Instagram, Spotify, Facebook lite, YouTube atd. Pro náročnější uživatele bych doporučil například Xiaomi Redmi 7, který je v stejné cenové relaci.

Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e je menší telefon, který padne výborně do ruky. Díky velikosti displeje 5,8 palců a úzkých rámečků je telefon velmi kompaktní a ovládání jednou rukou je zde pohodlné. Výrobce zde však šetřil. Displej je tu opět HD+, avšak pouze PLS namísto krásného OLED.

Telefon působí velmi odolně. Baterie je zde 3.000 mAh, která zajistí jeden a půl denní výdrž na jedno nabití. Telefon umožňuje také 15W nabíjení, které je velmi rychlé.

Galaxy A20e se prodává ve třech barvách, a to v bílé, modré a korálové. Reproduktor najdeme na spodní straně a jeho kvalita je průměrná. Velikost paměti telefonu je 32 GB, což u telefonu v této cenové kategorii je nedostatečné.

Fotoaparát je zde duální a to 13 Mpx a 5 Mpx ultraširoký. Kvalita fotek však je spíše podprůměrná a v horších světelných podmínkách jsou fotky většinou rozmazané. Přední kamera je zde 8 Mpx a selfie fotky z této kamery jsou již použitelné.

Telefon disponuje 3 GB paměti RAM A USB-C. Čtečku otisků prstů nalezneme na zadní straně telefonu, bohužel je velmi pomalá. Telefonu můžu tedy jen vytknout rychlost čtečky otisků prstů a malou 32 GB paměť. Mně osobně ničím telefon nenadchl a ve stejné cenové relaci bych vám doporučil Xiaomi Redmi Note 7.

Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A30s

Samsung Galaxy A30s je jedna velká chyba od Samsungu. Telefon je identický vzhledem a zadním fotoaparátem se Samsungem Galaxy A50. Galaxy A30s je tedy odlehčená verze Samsungu A50.

A30s nabízí horší 16 Mpx přední fotoaparát, který však poskytne průměrné snímky. Procesor a grafický čip je zde také horší a čtečka otisků prstů v displeji je zde prakticky nepoužitelná, protože se telefon odemyká déle než dvě sekundy. Díky horšímu procesoru se telefon zasekává a je velmi pomalý. Displej telefonu je jen HD+ a oproti A50 nejsou barvy tak ostré. Baterie je zde 4.000 mAh, která však zajistí až dvou denní výdrž telefonu.

Telefon se prodává ve třech barvách a to zelené, bílé a černé. Samsung A30s je tedy pro mě jedno velké zklamání a nemohu ho doporučit. Ve stejné cenové kategorii bych vám doporučil spíše Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Samsung Galaxy A30s

Samsung Galaxy A40

Samsung Galaxy A40 se velmi podobá A20e. Telefon je nepatrně menší než A20e a má větší displej a to 5,9 palcový.

Telefon má dostatek výkonu a nejvíce překvapí svým nádherným FullHD displejem. Barvy jsou na něm krásně čitelné. Telefon nabízí 4 GB paměti RAM, která zajistí s procesorem Exynos 7904 A40 dostatečný výkon pro plynulý běh telefonu.

Samsung Galaxy A40 nabídne i slušný fotoaparát, a to 16 Mpx a 5 Mpx širokoúhlý. Kvalita širokoúhlých fotek však není uspokojivá a lze s ním fotit snad jen venku. Přední fotoaparát je pak velmi kvalitní 25 Mpx, pořizuje nádherné selfie fotografie.

Baterie zajistí výdrž na celý den s velikostí 3.100 mAh. Telefon se prodává ve čtyřech barvách, a to v bílé, korálové, černé a modré. A40 mohu vytknout její malé vnitřní úložiště, avšak to se dá navýšit paměťovou kartou. Tento telefon bych doporučil těm, kteří hledají cenově dostupnější kompaktní telefon.

Samsung Galaxy A40

Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50 je jeden z nejlepších v řadě "A" a řadím jej mezi velmi povedené telefony. 

Telefon disponuje uhlopříčkou 6,4 palců s FullHD rozlišením. Barvy jsou krásně čitelné a jde vidět, že Samsung na displeji nešetřil. Na zadní straně najdeme trojici fotoaparátů 25 Mpx, 8 Mpx ultra široký a 5 Mpx hluboký. Přední fotoaparát je zde použit 25 Mpx, který pořizuje skvělé selfie fotografie.

Telefon disponuje i čtečkou otisků prstů, která je zabudována v displeji. Po vydání telefonu byla čtečka velmi pomalá, avšak to se však změnilo po vydání opravné aktualizace. Telefon se svojí 4.000 mah baterií vydrží na jedno nabití až dva dny. A50 disponuje 4 GB RAM a 128 GB paměti.

Telefon se prodává ve čtyřech barvách, a to v bílé, korálové, černé a modré. Výrobci mohu vytknout jen použití méně výkonného procesoru a grafického čipu, který je v této cenové lokaci podprůměrný. Tento telefon bych doporučil uživatelům, kteří rádi fotí. Dobrý konkurent v stejné cenové lokaci by mohl být Xiaomi Mi 9 lite.

Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A70

Pokud vás stále nezaujal ani jeden z modelů a potřebujete opravdu veliký telefon, tak Samsung Galaxy A70 je skvělou volbou.

Telefon nabídne obří displej o velikosti 6,7 palců. Telefon se pak od menší A50 liší pouze vylepšeným fotoaparátem, větší baterií, lepším procesorem a větší 6 GB pamětí RAM.

Na zadní straně byl vylepšen primární fotoaparát, a to na 32 Mpx. Telefon tak může nahrávat videa ve 4K při 30 FPS. Přední kamera byla vylepšena téže na 32 Mpx. Samsung galaxy A70 pořizuje nádherné fotografie.

Telefon se prodává ve čtyřech barvách, a to v bílé, korálové, černé a modré.

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A80

Jako jediný model řady A neobsahuje výřez v displeji pro přední fotoaparát, ale naopak nabízí uživatelům výsuvný zadní fotoaparát, který má funkci se otočit. Telefon tedy disponuje jednou z nejlepších ,,selfie,, kamer.

Velikost displeje je 6,7 palců. Displej je zde Super AMOLED, který poskytuje nádherné barvy. Jako jediný model z řady A má zadní kryt vyroben ze skla, ale neobsahuje slot pro SD kartu. To však při velikosti 128 GB není pro většinu uživatelů až takový problém.

Operační paměť je zde 8 GB. Telefon obsahuje nejlepší procesor z celé řady A a to Snapdragon 730. Výkonnostně spadá telefon do střední třídy. Telefon se prodává ve dvou barvách, a to černé a bílé.

Samsung Galaxy A80

Slovo na závěr

Mě osobně zaujali tři modely řady galaxy A. Asi můj největší favorit je kompaktní samsung galaxy A40. Mimo tento model mě zaujali samsung galaxy A70 a A80. Všechny tři modely zajišťují plynulý chod aplikací a operačního systému. U A80 mě zaujalo provedení otočitelného fotoaparátu.

Zdroje:

https://www.samsung.com/cz/smartphones/galaxy-a/
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a10-1.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/sa msung-galaxy-a20e-0.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a30s-1.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a40-1.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a50-sm-a505f-ds-1.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a70-1.jpg
https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a80-01.jpg