Volejte
481 005 781

Proč právě Xiaomi

Proč právě Xiaomi, aneb chci kvalitu za skvělou cenu!

Logo Xiaomi

Logo společnosti

Značka Xiaomi se v posledních pěti letech stává více a více populární a známější mezi veřejností. Proč je tomu tak a proč Xiaomi není jen levný telefon?

Je to jen levná Čína a kopíruje vše od konkurence?

Jak je možné že jsou telefony s totožnými specifikacemi od Xiaomi v některých případech i 2x levnější než u konkurence?

Existuje v České republice oficiální distribuce od Xiaomi?

Tak na tyto otázky a mnohé další vám dneska odpovím!

Xiaomi Mi Note 10 přichází

Xiaomi Mi Note 10

Společnost Xiaomi byla založena 6. dubna 2010, avšak 1. smartphone vydala až v srpnu 2011. Telefony od společnosti Xiaomi (kromě řady A) mají uživatelské rozhraní MIUI s nástavbou androidu.
Pokud vás zajímá více o systému MIUI a jeho porovnání s konkurencí, tak vám doporučuji k přečtení článek, který najdete zde: Porovnání operačních systémů Android - Miui a iOS.

Společnost Xiaomi je velmi známá tím, že nabízí kvalitní výrobky za dobrou cenu. V minulosti však Xiaomi muselo čelit kritice a to, že celá společnost je jedna velká čínská kopie americké společnosti Apple, což bylo vnímáno velmi rozporuplně. Je známo, že už zakladatel společnosti se velmi inspiroval Steavem Jobsem a sama společnost představovala produkty jako Apple. Design některých telefonů byl velmi podobný a prostředí MIUI v některých verzí připomínalo systém iOS od Applu. Xiaomi si však i přes tuto kritiku vybudovalo ve světě dobrou pověst a mezi uživateli je velmi oblíbená, protože optimalizuje software na základě uživatelských preferencí. Optimalizaci a zabezpečení zařízení má Xiaomi velmi propracované a její pověsti to jen přispívá. V dnešní době se Xiaomi velmi daří a stále expanduje do více zemí.

Za slávou značky Xiaomi pak stojí 2 řady mobilních telefonů, a to řada Redmi a MI.

Řada Redmi je velmi populární, protože se jedná o střední třídu a je nejprodávanější. Telefony řady Redmi stojí většinou v ČR 2.500,- až 6.000,- Kč a na specifikace, které obsahují si jiný výrobci nechávají zaplatiti klidně i 8.000 Kč. Řada Redmi je tak kombinace dobrého výkonu za nízkou cenu. (Viz výběr telefonů zde)

Řada MI je velmi populární u lidí, který si potrpí na špičkové specifikace za poloviční cenu než u konkurence. Jeden z prvních nejpopulárnějších telefonů od společnosti Xiaomi byl model MI 2, který byl jako první úspěšně celosvětově prodávaný. Velmi úspěšné byly také modely MI 4, MI 5, MI 8 a letošní MI 9, které nabízely špičkový výkon s porovnáním cena/výkon. Zpracování a design telefonů byl nejprve plastový a od telefonu MI 4 byl přidáván kov a skleněná záda.

Xiaomi telefony jsou levné, protože výrobci nevadí mít profit jen okolo 1000,- až 3000, - Kč za kus, což dělá jen zlomek společností. Například společnosti Honor a One Plus mají podobný profit na jednom zařízení, kdyžto Samsung, či Apple mají někdy i profit 10000,- až 15000,- Kč na zařízení.

Xiaomi je 4. největším výrobcem telefonům na světě a provádí výzkum nových displejů, foto senzorů či procesorů. V dnešní době prodává Xiaomi nespočet produktů, a to od kvalitních telefonů, chytrých náramků, televizí, notebooků až po pračky, vařiče rýže či chytrou domácnost.

Porovnání telefonů:

Telefon:

Xiaomi MI 9

Huawei P30

Samsung Galaxy A80

iPhone Xs

Poznámky

Zpracování:

9* z 10*

9* z 10*

8* z 10*

9,5* z 10*

 Pokud mám porovnat kvalitu zpracování, tak nejlépe vytvořen je iPhone Xs, který nabízí luxusní vzhled a konstrukci. Xiaomi MI 9 a Huawei P30 jsou zpracovány také velmi povedeně. Samsung galaxy A80 mě nepřesvědčuje o jeho kvalitách, protože nedůvěřuji technologii zasouvacího fotoaparátu a při testování jsem zjistil, že modul výsuvného fotoaparátu nepříjemně chrastí.

Technologie:

9* z 10*

8,5* z 10*

8* z 10*

9,5* z 10*

 Z technologického hlediska je nelepší iPhone XS, protože nabízí funkce jako Face ID a je velmi dobře optimalizovaný. Xiaomi MI 9 nabízí velmi rychlé bezdrátové nabíjení a Huawei P30 větší baterii. Samsung Galaxy A80 nabízí otočnou kameru, což je podle mého názoru zajímavý technologický prvek.

Cena/výkon:

10* z 10*

9,5* z 10*

7* z 10*

5* z 10*

 Z pohledu cena/výkon můžeme za vítěze označit Xiaomi MI9, cena se momentálně pohybuje kolem 10.500,- Kč a nabízí ten nejlepší výkon. Huawei P30 je o necelé 3.000,- Kč dražší, avšak nabízí solidní výkon k jeho ceně. Samsung Galaxy A80 je bohužel podle mého názoru dražší, než by měl být, jelikož po hardwarové stránce se jedná pouze o telefon střední třídy. IPhone Xs je 2x dražší než zmíněné modely, a proto má v této kategorii jen 5*.

Fotoaparát:

9* z 10*

9* z 10*

10* z 10*

9,5* z 10*

 Nejzajímavější fotoaparát přinesl Samsung A80, u kterého můžeme pořizovat díky jeho otočné kamerce nádherné selfie fotky. Co se týče zadního fotoaparátu, tak nejlépe optimalizovaný pro pořizování fotografií je iPhone XS. Co se týče Mi 9 a P30, tak fotky vypadají na stejné úrovni.

Celkové hodnocení:

9,3*

9*

8,3*

8,4*

 V tomto krátkém srovnání můžeme vidět, že Xiaomi je ve všem velmi slušně hodnoceno. Jeho největší výhoda je jeho cena a špičkové vlastnosti. Hned po Xiaomi bych pochválil i Huawei P30, ta poskytuje podobné vlastnosti jako Xiaomi, avšak je o něco dražší a poskytuje zvýšenou odolnost proti prachu a vodě. iPhone XS je ve všem o něco málo lepší, avšak neznamená to, že když chci o trošku víc, tak si musím zaplatit 2x tolik než MI 9. Nejhůře dopadl Samsung, který se svými specifikacemi spadá do střední třídy, avšak s cenou již do té vyšší. Díky jeho otočnému fotoaparátu je zajímavý, avšak mě osobně se tento systém vysunovací kamerky nelíbí.

Porovnání 3 modelů od Xiaomi ze 3 různých cenových kategorií:

Telefon:

Xiaomi MI 9

Xiaomi MI A3

Xiaomi redmi GO

Poznámky:

Zpracování:

9* z 10*

8* z 10*

4* z 10*

Mi9 a A3 jsou velmi kvalitně zpracována zařízení. Redmi GO je malý 5´ palcový plastový telefon

Technologie:

9* z 10*

8* z 10*

5* z 10*

Z technologického hlediska je MI9 absolutní špička. Od kvalitního fototapetu, rychlého bezdrátového nabíjení až ke špičkovému výkonu. A3 je z pohledu technologií velmi zajímavý. Obsahuje totiž čtečku otisku prstů v displeji, která není pro telefony střední třidy obvyklá. Redmi Go disponuje základními technologiemi k běžnému používání.

Cena/výkon:

10* z 10*

10* z 10*

10* z 10*

Cena/výkon? Všechny zmíněné telefony disponují nadstandartním výkonem za svoji cenu.

Fotoaparát:

9* z 10*

8* z 10*

3* z 10*

MI9 a A3 pořizují nádherné fotografie a videa. S redmi Go lze také pořídit pěkné fotografie, ale nemohou se zdaleka rovnat k fotografiím z MI a A3.

Celkové hodnocení:

9,3*

8,5*

5,5*

Všechny tyto telefony jsou skvělé. Hodnocení se týká hlavně konkrétních tříd telefonů-low-end, střední třída a business. Lze velmi těžce porovnávat telefon z více cenových kategorií. Pokud má telefon nízké hodnocený neznamená, že by byl špatný. Je jen horší vůči tomu nejlepšímu telefonu.

 

Xiaomi Mi MIX Aplha

MI MIX ALPHA

Zatím nejfuturističtěji a nejdražší zařízení od Xiaomi. Jeho cena je kolem 80 000,- Kč

Poznámka: * udávající hodnocení znamená, že je hodnoceno podle aktuálního trhu. Nejvyšší počet * znamená nejlepší telefon.

Slovo na závěr

Telefony Xiaomi jsou dobře designově s kvalitně dobře zpracovaná zařízení. Jsou velmi cenově dostupné a každý si může vybrat z vícero cenových kategorií.

Já sám jsem se zařízeními od Xiaomi spokojen a mohu je jen doporučit. A to vlastním zařízení z různých odvětví, ať je to Xiaomi koloběžka, vysavač Xiaomi Roborock nebo pak zubní kartáček a v neposlední řadě tedy i telefon Xiaomi. (viz další recenze Xiaomi)

Zdroje:

https://de.wikipedia.org/wiki/Xiaomi

https://drop.ndtv.com/TECH/product_database/images/410201451438PM_635_xiaomi_mI_2.jpeg?downsize=*:420&output-quality=80

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/Xiaomi_logo.svg

https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/xiaomi/xiaomi-mi-mix-alpha-1.jpg