Volejte
481 005 781

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note9

V New Yorku za velkých ovací přišel byl představen model, který rozhýbe hladiny dokonalosti. Galaxy Note9. Oproti předchůdci sice designem zaostává, tedy že nenajdeme moc rozdílů, ale při důkladném zhodnocení jsou rozdíly znatelné. Vyšší výkon, vylepšené S Pen, větší displej, větší baterie, to je základní výčet změn, které zde nastaly.

Samsung Galaxy Note 9 colors

Změna designu? Možná, záleží na úhlu pohledu.

Samsung Note9 sice radikální změnu nepřinesl, avšak k mírným změnám zde došlo z důvodu jistých „inovací“. Došlo k přesunu čtečky otisku prstů pod dvojici fotoaparátů a snímač tepu, tedy hlavně prý proto, že Note9 obdržel novou větší baterii.

Samsung Galaxy Note 9 Levander PurpleSamsung Galaxy Note 9 Metallic CopperSamsung Galaxy Note 9 Midnight BlackSamsung Galaxy Note 9 Ocean Blue

Co do rozměrů, tak v ruce telefon působí luxusně, taky že jo. Samsung Note9 je telefonem řadící se do skupiny pro „bohaté“. Telefon přibral na váze, ale jen o 6g, to se dá ještě odpustit. Displej je sice pak větší, avšak telefon je o půl milimetru menší. Galaxy Note 9 se rozšířil o necelé 2mm.

Celkové rozměry pak činí v porovnání s Galaxy Note 8

  • Samsung Galaxy Note9 – 161,9 × 76,4 × 8,8 mm / 201 g
  • Samsung Galaxy Note8 – 162,5 × 74,8 × 8,6 mm / 195 g

Celková konstrukce pak opět kloubí kov a sklo, dále je opět telefon odolný proti prachu a vodě. Naštěstí zde nechybí jack konektor, sále pak je zde USB-C port a samozřejmě otvor pro S Pen, kterému se budu věnovat zvlášť.

S Pen, nástroj s novými možnostmi

S Pen je něco, co řadu Note odlišovalo od naprosto od všech. S Pen poprvé oproti svých předků dostal funkci bluetooth, kde se otevírají možnosti ovládání telefonu či fotoaparátu.

Samsung Galaxy Note9 S Pen

Tužkou se dá příkladem:

  • Ovládat fotoaparát
  • Odemknout telefon
  • Ovládat přehrávač
  • Hry

S Pen vlastní svou baterii a umí bezdrátové dobíjení, za 40 sekund se S Pen nabije na 30 minut používání. Odstíny tužky se pak mění v závislosti na daném modelu telefonu Note9

Samsung Note9 S Pen

Samsung Note9 a displej – větší při stejným rozlišením

6,4 palce velký AMOLED modul mírně narost, jak již bylo zmiňováno. Rozlišení zde však zůstalo stejné tedy až 2.960 x 1.440 pixelů. Píšeme až, jelikož telefon lze nastavit na 3 různé rozlišení s možností šetření baterie.

Fotoaparát po vzoru S9+

Galaxy Note 9 byl vybaven dvojicí fotoaparátů s 12MPx rozlišením a 8MPx rozlišením. Nechybí mechanická variabilní clona regulující množství světla dopadající na senzor. Ruční režim pak otevírání řeší sám uživatel. Fotoaparát je i s umělou inteligencí upravující podmínky scény jako je focení přírody, osob či zvířat. Galaxy Note9 pak umí natočit superzpomalené záběry a to s 960 snímky za sekundu! Samozřejmostí je právě pak i HDR či optická stabilizace obrazu.

Přední kamera o 8MPx rozlišením se světlostí f/1,7 nabídne kvalitní selfie. Odemykání obličejem zde již základem. Je pak zde možnost využít funkce AR emoji a neanimovat sebe sama do telefonu.

Samsung Galaxy Note 9 display

Výkon? Toho je tu dostatek.

To, že Note9 je jeden z nejvýkonnějších supertelefonů, resp. tabletofonů, je jasné dle parametrů. Samsung pak zde nastavil dvě verze:

6GB RAM / 128GB paměť (odkaz eshop ZDE)

8GB RAM / 512GB paměť (odkaz eshop ZDE)

Všechny verze je pak možné rozšířit o paměťovou kartu a to až do velikosti, pro ty nejnáročnější, 512GB! V telefonu pak lze mít až 1TB dat!

Co se procesoru týče, tak zde byl použit již znými set Exynos 9810 použit u Galaxy S9. Zajímavostí je možnost využití hry Fornite, která má se Samsungem exklusivitu a nabídne spoustu hodin hraní s výrazným herním bonusem!

Samsung Note9 Fornity

Co se týče možnosti využití DeX stationu, tak telefon si již poradí s připojením HDMI kabelu, tedy není třeba využívat dokovací stanici na připojení PC.

Pamatujete jak u Galaxy Note7 byly problémy s baterií? Samsung taky pamatuje, nyní si však vše pohlídal, doufejme, a baterie zde byla nastavena na hodnotu 4.000mAh. Dle ostatních by při náročných operací měl telefon vydržet skutečně celý den. Veříme tomu? To se uvidí v praxi. Pokud bude využití telefonu menší tak by se výdrž určitě mela dostat na 2 dny.

Osobně je telefon designově nijak nevýrazný, avšak celkové funkce spolu krásným displeje a umem fotoaparátu se řadí mezi opravdové TOP telefony s luxusním vzhledem.

Kapacita Note9 Purple Note9 Copper Note9 Black Note9 Blue
128 GB 25.890,- 25.890,- 25.890,- 25.890,-
512 GB 31.990,- 31.990,- 31.990,- 31.990,-

Mohlo by Vás zajímat