Volejte
481 005 781

Samsung Galaxy S6 - Luxus mezi telefony

Velký elegán za kterým se kde kdo otočí. Mobilní telefon i přes své rozměry a hmotnost 143 × 71 × 6,8 mm a 138 g krásně sedne do ruky. Telefon má tenký, na bocích jemně zaoblený tvar s kovovým rámečkem. Skleněné lesklé tělo a právě kovový rámeček tvoří příjemně hladké plochy.Zadní kryt má efekt krásných barevných odlesků, za čímž je speciální povrchová úprava, kterou výrobci schovali pod tvrzeným sklem Gorilla Glass 4. Galaxy S6 je možné zakoupit v barevných variantách bílá, černá, zlatá a modrá. Přičemž každá barva má svou speciální barevnou úpravu zadní části, takže má odlesk do jiných tónů. Není to nic rušivého, naopak tento jemný detail působí zajímavě a dotváří právě eleganci tohoto modelu. Samsung Galaxy S6 barevné varianty Přední části Galaxy S6 vévodí displej o velikosti 5,1" a rozlišení 2560 x 1440 (Quad HD). Technologie displeje Super AMOLED, nabízí perfektní čitelnost na přímém slunci a zároveň dokonalé ostré zobrazení. Displej se tak stává třešničkou na dortu. Nabízí nám extrémně jemný obraz a důvěryhodné podání barev. Displej skvěle reaguje na případné silné oslnění sluncem a dokáže zvýšit ještě více jas než umožňuje jezdec v nastavení telefonu. A co určitě potěší většinu, že povrch obrazovky je odolný vůči otiskům. Stejně jako záda telefonu i displej kryje právě povrchová úprava Gorilla Glass 4. Telefon je tak sice odolnější vůči poškrábání, ale je lepší i u takového modelu určitě využít buď originální pouzdra či silikon, případně přední displej doplnit o temperované sklo. Samsung Galaxy S6 varianty

 

Samsung pro Galaxy S6 zvolil procesor z vlastní výroby Exynos 7420. Tento procesor by se neměl tolik zahřívat, což byl důvod, proč Samsung opustil Snapdragon 810. Exynos 7420 je osmijádrový procesor s 64bitovou architekturou. Mobilní telefon má špičkový výkon, který ničím nezaskočíme. S6 má rychlou odezvou s plynulým přepínáním mezi aplikacemi. Paměť RAM má velikost 3GB s operačním systémem Android ve verzi 5.0.2. Lollipop. Galaxy S6, první model u Samsungu, který nemá možnost rozšíření vnitřní paměti pro ukládání dat jako jsou fotky, videa, mp3 a jiné. Je proto vyrobený ve variantách 32 GB, 64 GB a 128 GB velikosti úložiště. Pokud vás zajímá kolik paměti si vezme samotný systém a aplikace výrobcem nahrané je to necelých 7 GB. Není tak úplně naškodu dobře zvážit a zvolit si velikost úložiště podle naší potřeby. Samsung ve spolupráci s Microsoftem nabídne 100 GB místa na OneDrive což je virtuální úložiště.

 

Telefon přijímá signál WiFi i LTE i tam, kde ostatní telefony už signál nemají, což oceníte zejména tehdy, potřebujete-li v průběhu hovoru jet někam výtahem.   Hlavní fotoaparát16 MP (hodně vystupuje ze zadního krytu ven), přední5 MP. U hlavního foťáku nechybí blesk a Auto Focus. Rozlišení při nahrávání videa – UHD 4K (3840 x 2160). Oba jsou vybaveni vyšším rozlišením a světelností F1,9 a tím umožní zachytit ostřejší fotografie. Optika je stejná jako u předešlého modelu Galaxy S5, jen prošla značnou úpravou. Tu rozhodně ve výsledku oceníme. Jde o vylepšení focení v horších podmínkách. Rozhodně nebudu přehánět pokud napíšu, že S6 si říká o titul nejlepšího fotícího mobilu na trhu. Šestnáctimegapixelový snímač vybavený stabilizací obrazu a samozřejmě automatickým ostřením pořizuje opravdu parádní snímky, které nemají u současných chytrých telefonů konkurenci. Fotoaparát má jednoduché ovládání a řadu režimů. I video se může pochlubit optickou stabilizací obrazu.

 

Výdrž není tak úplná sláva. Baterie má kapacitu 2550 mAh. Pro představu když ho ráno odpojíme od nabíječky nám nabízí den práce, možná kousek naví. To už hodně záleží na našem užívání a instalovaných aplikací. Pokud patříte mezi uživatele, který lákají vychytávky musím vás trochu zklamat, protože Galaxy S6 jich má o něco méně než její předchůdce Galaxy S5.

 

Senzor otisku prstů zůstává stejně jako u Galaxy S5 schovaný v tlačítku Home Button. Prošel značnou úpravou, což jistě jeho fanouškové ocení. Pouhým pohledem už si jde povšimnout, že tlačítko Home Button je kousilínek vyšší než u verze Galaxy S5.Pod již zmíněným tlačítkem "vrácení se na domovskou stránku" se nachází zabudovaný nový senzor, který reaguje okamžitě a na pouhé přiložení prstu. Odpadá tím zdlouhavé přejíždějí dolů a hledání správného úhlu. Reakce je opravdu pohotová, stačí tlačítko stisknout a prst na něm ponechat. Telefon se okamžitě rozsvítí a odemkne, to vše netrvá ani 2 sekundy. Samsung G920 Galaxy S6 - senzor otisku prstů

 

Ani u tohoto modelu nechybí senzor tepové frekvence, který nalezneme na zadním krytu po pravé straně fotoaparátu v prohlubni pod přisvětlovací LED diodou, a který je součástí tréninkové aplikaceS Health. Tento senzor tepové frekvence funguje prosvícením prstu infračervenou diodou, která společně se senzorem vyhodnotí výsledek.

 

Systémová gesta jsou další pýchou, kterou se Samsung může chlubit. Bohužel v případě modelu Galaxy S6 jsme o pár těchto vychytávek ochuzeni. I tak si jistě přijdeme na své. Všechna gesta a jejich nastavení nalezneme v nabídce "Pohyby a gesta" přímo v nastavení telefonu.

 

Těšit se můžeme z "Přímého volání", které funguje v momentě kdy máte otevřený profil některého svého kontaktu nebo vám dojde zpráva a potřebujete rychle reagovat. Stačí telefon přiložit k uchu a on sám telefonní číslo automaticky vytočí.

 

Pro ty z nás kteří používáme pouzdra překrývající displej, Samsung nabízí inteligentní upozornění. Pokud na nás čekají zmeškaná upozornění telefon nám to dá najevo jemnou vibrací jakmile jej uchopíme do ruky.

 

Inteligentní pauza nás potěší v momentě kdy sledujeme video. Telefon neustále detekuje zda se na displej díváme a v momentě kdy otočíme hlavu, nebo jen sklopíme oči, video automaticky pozastaví.

 

Ztlumení zařízení při příchozím hovoru, stačí mobilní telefon otočit displejem dolů.

 

Jistě i vám se stalo, že máte na displeji něco co potřebujete ofotit, uložit, poslat někomu dalšímu... I na toto Samsung myslel a Screenshot vytvoříte přejetím hranou dlaně z pravé strany do levé. Po celou dobu musíte udržet kontakt s displejem.

 

Pohotovostní režim kontroluje zda se díváme na displej i po uplynutí intervalu osvícení. Pokud se díváte nechá obrazovku rozsvícenou v tom druhém případě ji zhasne. Tímto nám šetří energii baterie..

 

Co dalšího z gest nám Galaxy S6 nabízí? Například posouvání stránky podle toho, kam náš zrak právě směřuje. Také umožňuje rozsvícení obrazovky s notifikacemi máchnutím ruky nad zhasnutým displejem. Tlačítko Home Button neboli domovská obrazovka neskrývá jen otisk prstu, ale lze konfigurovat trojité stisknutí, v takovém případě můžete spustit přednastavenou aplikaci.

 

Na závěr malé shrnutí. Samsung Galaxy S6 je opravdu krásný telefon se špičkovým displejem a brilantním fotoaparátem. Dokonalosti na kráse mu bohužel ubírá fotoaparát, který je hodně vysunutý na povrch těla. Malá ošklivost, ale skvostné fotografie. Pořízené fotky mi vzaly vítr z plachet. Proč? Protože jsem popravdě nevěřila v takový výsledek. Největší překvapení přišlo s tvorbou fotek ve večerních hodinách, při umělém osvětlení… Opravdu vydařené fotky s reálnými barvami, kdy i například u lidí v pozadí s prominutím spočítáte pupínky na obličeji. S takovým výsledkem jsem se zatím u jiného telefonu nesetkala. Jedinou vadou, která mi osobně trochu kazí požitek z jeho užívání, je klouzavost jak v ruce tak na sebemenší nerovnosti povrchu kam jej odložíte.

 

 

Vše k telefonům Samsung Galaxy S6 a S6 Edge naleznete ZDE

 


Mohlo by Vás zajímat