Volejte
481 005 781

Xiaomi Redmi Note 8 a Note 8 Pro

Společnost Xiaomi nedávno uvedla na trh následníky populární řady Redmi a to Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro. Telefony se dočkaly několika změn oproti předchozí generaci.

Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi Redmi Note 8

Následník svého předchůdce přináší jen neparná vylepšení. Oproti svému předchůdci má více fotoaparátů, avšak ty jsou zde spíše zbytečné. Čočky fotoaparátu jsou vystouplé, ale to právě přiložený kryt telefonu dodávaný od výrobce skvěle pokryje. Telefon se prodává ve třech barvách (neptunově modrá, měsíčně bílá a vesmírně černá) a ve všech barvách působí velmi luxusně. Je zde použit nepatrně rychlejší procesor a vylepšený grafický čip. Z nepochopitelného důvodu je zde Bluetooth 4.2, což je zhoršení oproti své minulé generaci, které již obsahovalo Bluetooth 5.0. Cenovka je zde o dost vyšší a tento telefon bych mohl jedině doporučit těm co chtějí používat dvě Sim karty a paměťovou kartu zároveň. Doporučil bych Vám tedy raději telefon Xiaomi Redmi Note 7, který byl vydán na začátku roku 2019.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

S Redmi Note 8 Pro přichází s nejzásadnější novinkou, a to je přidání NFC, které umožňuje bezkontaktní platby pomocí telefonu, či mnoho dalších funkcí. Vylepšen byl také fotoaparát, který nabízí 64 Mpx snímač, se kterým můžeme pořizovat ultra detailní fotografie. Telefon sám o sobě fotí přes den v dobrých světelných podmínkách až neuvěřitelně detailně, avšak za zhoršených světelných podmínek telefon již tak nádherně nefotí. V noci jsou fotografie spíše průměrné a lehce rozmazané. Byl přidán i mikro snímač, který je však podle mého názoru úplně zbytečný, protože nepořizuje tak úžasné fotky, jaké bychom si u makra fotoaparátu představovali.

Telefon je vybaven v základní variantě 6 GB RAM. Novinkou je i herní procesor G90T od Mediateku. Z počátku jsem byl docela zaskočený, když jsem zjistil, že telefon nedisponuje tradičním Snapdragon procesorem, který obsahovali i jeho předchůdci, avšak po několika minutách testování jsem byl mile překvapen. Redmi note 8 pro běží velmi plynule, avšak někdy se při načítání zasekává. Běh samotných aplikací je bezproblémový. Výdrž telefonu na jedno nabití je kolem dvou dní. Nabíjení redmi note 8 pro je velmi svižné díky 18 W nabíjení. Úložiště a volání je zde vyřešeno hybridním dual SIM slotem což znamená použití až dvou SIM karet, anebo jedné SD karty (s maximální kapacitou 256 GB) a jedné SIM karty. Velikost displeje je 6,53 palců s rozlišením 1080 x 2340 pixelů. Xiaomi redmi note 8 pro se prodává ve čtyřech barevných variantách (černá, červená, modrá a bílá). Telefon disponuje technologiemi jako Bluetooth 5.0 či USB-C.

Fotografie z redmi note 8 pro:

Xiaomi Redmi Note 8 Pro standard Xiaomi Redmi Note 8 Pro širokoúhlý

standartní                                                                          širokoúhlý

Xiaomi Redmi Note 8 Pro makro režim Xiaomi Redmi Note 8 Pro foto 64 MPx
makro / 64 Mpx

Fotografie z Redmi Note 8:

Xiaomi Redmi Note 8 standard Xiaomi Redmi Note 8 širokoúhlý
standartní / širokoúhlý

Xiaomi Redmi Note 8 makro Xiaomi Redmi Note 8 - 48 MPx
makro / 48 Mpx

 

 

Redmi note 8

Redmi note 8 pro

Poznámky

Zpracování

6* z 10*

7* z 10*

Po designové stránce jsou telefony nádherně zpracovány a výrobce si dal na provedení dosti záležet. U těchto telefonů se mi nelíbí jejich širší rámečky a příliš vystouplý fotoaparát. Redmi note 8 pro je sice větší, ale dle mého názoru padne skvěle do ruky.

Funkce

6* z 10*

7* z 10*

Jednou z největších inovací je přidání NFC čipu do redmi note 8 pro. Telefony jsou vybaveny čtyřmi foto senzory a rychlými čtečky otisky prstů. Redmi note 8 pro, má v této kategorii lepší hodnocení, protože nabízí 64 Mpx fotoaparát a Bluetooth 5.0. Redmi note 8 nabízí pouze 48 Mpx fotoaparát a Bluetooth 4.2.

Fotoaparát a kamera

7* z 10*

9* z 10*

Fotoaparát u redmi note 8 pro mě velmi zaujmul svou ultra detailní 64 Mpx kamerou. To fotí za dobrých světelných podmínek velmi dobře. Oba telefony pak obsahují další 2 snímače, a to ultra široký a makro, avšak ty většinou ani nevyužijete.

Rychlost zařízení

5,5* z 10*

7,5* z 10*

O rychlost redmi note 8 pro se stará herní procesor od Mediateku, díky kterému pak zajišťuje výkon, který je srovnatelný s nejlepšími telefony z roku 2017. Telefon běží plynule a poradí si se všemi hrami či aplikacemi. Někdy se telefon při načítání na chvíli zasekne. Redmi note 8 nabízí Snapdragon 665 procesor střední třídy a jeho chod je také velmi plynulý.

Doba použití na jedno nabytí

8* z 10*

8,5* z 10*

Telefony nabízí dlouhou výdrž, a to jeden a půl dne používání, díky velké baterii, která je u redmi note 8 pro 4500 mah a u redmi note 8 4000 mah.

Zvuk

7* z 10*

7* z 10*

Zvuk je u obou modelů průměrný a nelze říci, že by někoho nadchl.

Váha

6,5* z 10

6* z 10*

U obou modelů je váha vyšší, avšak o něco těžší je redmi note 8 pro, což je dáno větším displejem a má větší baterií.

Čtečka otisků prstů

8,5* z 10*

9,5* z 10*

Čtečky na obou zařízení jsou bleskové a jsou to jedny z nejrychlejších čteček otisku displeje. U Redmi note 8 mě mrzí velmi malá velikost čtečky.

Cena/Výkon

5* z 10*

9,5* z 10*

V kategorii cena/výkon dominuje redmi note 8 pro, protože nabízí za svoji cenu opravdu hodně. Redmi note 8 se mi kvůli své cenovce moc nezamlouvá a spíše bych vám doporučil telefon Redmi note 7.

Odolnost

7,5* z 10*

7* z 10*

Telefony disponují skly s odolností gorilla glass 5, což by mělo telefon ochránit před menšími pády a poškrábaní tvrdšími předměty.

Celkové hodnocení

6,7*

7,8*

Osobně se mi nejvíce zamlouvá Redmi note 8 pro. Díky možnostem, který za svou cenu nabízí bych vám tento model doporučil, třeba pro vaše blízké k Vánocům. Samotný redmi note 8 vám doporučit ani nemohu, tedy dokud jeho cenovka nebude tak o 2000,- Kč levnější. Do té doby vám doporučuji, spíše jeho předchůdce, a to Redmi note 7.

Zdroje:

https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/xiaomi/xiaomi-redmi-note-8-1.jpg

https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/xiaomi/xiaomi-redmi-note-8-pro-2.jpg